Nie z(a)nikaj w tłumie! Pomóż! – przekaż 1,5% podatku na walkę z zanikiem mięśni!

Mitochondria – swoista elektrownia istot żywych. To one produkują energię i zaburzona praca tych małych elektrowni może wywoływać choroby mitochondrialne, szczególnie w obszarach z ich większą ilością – w mięśniach, mózgu i oczach (komórki skóry oraz komórki krwi zawierają ich najmniejszą ilość). Bez nich nasz organizm nie jest w stanie funkcjonować prawidłowo, choć wielu z nas kojarzy tę nazwę tylko jako wspomnienie ze szkoły z lekcji biologii. Dla niektórych osób to jednak nie tylko lekcje z przeszłości, ale i teraźniejszość, fragment życia z powtarzającymi się nazwami, które stały się częścią ich codzienności.

Jedną z takich osób jest Pan Tomasz Koniew. Pan Tomasz jest podopiecznym Fundacji AVALON, cierpiącym na chorobę zwaną miopatia mitochondrialna, która przez stan zapalny mięśni (stan ten to właśnie miopatia) osłabia je, w ostateczności wywołując postępujący zanik mięśni. Choroba wpływa także na nerwy, uszkadzając je – ten destrukcyjny stan ten nazywa się neuropatią, w tym przypadku jest to jednak nawet polineuropatia (cząstka „poli” oznacza „wiele” i tutaj wskazuje na uszkodzenia wielu nerwów obwodowych). Choroba jest genetyczna i nieuleczalna, jej objawy można jedynie łagodzić odpowiednią suplementacją i rehabilitacją, na co niestety potrzeba sporych funduszy.

Pan Tomasz prosi o wsparcie! Pomóc można wieloma rozmaitymi drogami, zależnymi od naszych możliwości:

 • przekazując darowiznę na rzecz podopiecznego Fundacji AVALON na Nr konta: 62 1600 1286 0003 0031 8642 6001
  Tytuł przelewu: KONIEW 4907 Fundacja AVALON
  ul. Michała Kajki 80/82 m. 1
  04-620 Warszawa, Polska, Dokonując darowizn na Organizację Pożytku Publicznego (OPP) można odliczyć je od podatku do 6% kwoty rocznego dochodu.
 •  wysyłając SMS o treści POMOC 4907 na numer: 75 165 (koszt SMS-a to 6,15 zł z VAT)
 • wspierając BLIK’em, Numer Fundacji: 666 324 328
  Tytuł wpłaty: KONIEW, 4907
 • robiąc zakupy u partnerów serwisu FaniMani.pl, instalując wcześniej wtyczkę portaluFaniMani.pl to serwis, w którym po założeniu konta, wybraniu celu, na który chcemy przeznaczać darowizny i zainstalowaniu wtyczki internetowej (Przypominajka FaniMani) możemy zrobić zakupy w sklepach internetowych u ponad 1700 partnerów, a po dokonaniu płatności określony % kwoty naszych zakupów stanie się darowizną. Ważne jest to, że darowizna nie jest dodatkowo doliczana, płacimy za zakupy tyle, co zawsze, a z FaniMani.pl możemy jeszcze przy tym bezpłatnie pomóc – praktycznie bez wysiłku. Wtyczka musi być jednak każdorazowo włączana przed dokonaniem płatności.
 • przekaż 1,5% podatkuJedna z najbardziej kojarzonych i powszechnych dróg darowizn. Niegdyś był to 1%, obecnie przy okazji składania rocznego zeznania podatkowego można wybrać Organizację Pożytku Publicznego (OPP), na którą mamy możliwość przekazania 1,5% kwoty podatku. 1,5% mogą przekazać także renciści i emeryci przez druk PIT-OP. Dane do przekazania 1,5% podatku dla Pana Tomasza:
  KRS: 0000270809
  cel szczegółowy: Koniew, 4907


Wszelkie dodatkowe informacje o miopatii mitochondrialnej oraz wspomnianych drogach pomocy można znaleźć na stronie Pana Tomasza Koniewa: www.miopatia.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?