Jak wybrać odpowiednie pokrycie dachowe dla swojego domu?

Dach jest jednym z najistotniejszych elementów każdego domu. Niezależnie czy chcemy wybrać pokrycie dachowe do nowo zbudowanego domu, czy też wymienić obecne, warto zastanowić się nad kilkoma możliwościami. Wśród najbardziej popularnych znajdują się dachówki ceramiczne, a także blachodachówki. Oprócz ceny różnią się one między sobą kilkoma istotnymi szczegółami, o których więcej przeczytać można w poniższym artykule. 

Blachodachówki modułowe – prosty i niedrogi sposób na pokrycie dachu

Sporą popularnością cieszą się blachodachówki modułowe. Na zainteresowanie nimi wpływa kilka czynników. Pierwszy to oczywiście cena. Wybór tego rodzaju materiału na pokrycie dachu pozwala zaoszczędzić często sporo pieniędzy. Inną zaletą jest łatwość montażu oraz ciekawy design. Blachodachówka Modułowa TIGRA, oraz inne dostępne w ofercie modele to ekonomiczne rozwiązanie, które doskonale sprawdzą się w przypadku dachów o dużej powierzchni oraz niewielkim spadzie. Oprócz powyższych zalet wymienić można również:

  • łatwość podczas transportowania
  • wodoodporność
  • łatwość montażu
  • mnogość dostępnych wzorów i kolorów

Blachodachówki to ciekawa alternatywa dla droższych dachówek ceramicznych. Co więcej, dzięki wielu opcjom wyboru w zakresie wzorów i kolorów, możemy wybrać blachodachówkę do złudzenia przypominającą jej ceramiczny odpowiednik.

Dachówki ceramiczne – plusy i minusy

Kolejnym rodzajem pokrycia jest dachówka ceramiczna. Ceniona jest głównie ze względów estetycznych, choć wiele osób decyduje się na jej wybór także z powodu wysokiej trwałości. Niektórzy przekonują, że jest w stanie przetrwać nawet 100 lat. Warto pamiętać, że ten rodzaj pokrycia jest odpowiednio cięższy. Planując modernizację obecnego dachu, należy upewnić się, czy nie będzie wymagane wzmocnienie jego konstrukcji. Ponadto cena dachówki ceramicznej jest sporo wyższa, aniżeli w przypadku blachodachówki.

Dachówka ceramiczna czy blachodachówka?

Wybór pokrycia dachowego uzależniony jest od wielu czynników, a estetyka jest tylko jednym z nich. Blachodachówka Modułowa TIGRA np. https://sklep.dachy4u.pl/produkt/blachodachowka-modulowa-tigra-pruszynski/ oraz inne tego rodzaju pokrycia w formie blaszanych arkuszy doskonale sprawdzą się w przypadku dachów o delikatnej konstrukcji, oraz dużej powierzchni. Ze względu na prostotę montażu jest ją w stanie zamontować większość fachowców. Ceramiczne pokrycie to wybór o większej trwałości, ale także o większej wadze. To natomiast sprawia, że nie możemy jej zastosować w przypadku niektórych dachów bez uprzedniego ich wzmocnienia. Wśród najczęściej wybieranych wariantów ceramicznych są ponadczasowa dachówka karpiówka oraz wzór mnich-mniszka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?