Jakie panele fotowoltaiczne wybrać ?

Panele fotowoltaiczne były dość niedawno gorącym tematem inwestycyjnym. Jednak wciąż utrzymuje się zainteresowanie tą branżą. Wielu zainteresowanych poszukuje odpowiedzi na pytanie, jakie panele fotowoltaiczne wybrać. Nie jest łatwo dojść do jednego gruntownego wniosku. Tym bardziej że przeciętny klient nie zna się na specyfice tego produktu i nie wie jak ocenić stosunek jakości do ceny.

Parametry i sprawność urządzenia

Niewątpliwie, zacząć należy od sprawdzenia mocy modułów oraz ogólnej sprawności. Powinniśmy zadać wszelkie pytania sprzedawcy. Jeżeli odpowiedzi pokrywają się ze standardowym wynikiem, jakim jest przedział 13%-18%, można przejść dalej. Następne pytanie powinno dotyczyć uzysku mocy. Dowiemy się wtedy jakie konkretne wyniki osiągną i porównamy wyniki z danymi innych produktów. Można nabyć panele o różnej mocy.

Do wyboru jest panel słoneczny 100w, 200w a obecnie nawet 250w. Oprócz sprawdzenia parametrów, warto zwrócić uwagę na warstwę izolacyjną. Warto dowiedzieć się więcej na ten temat. Tym bardziej że warstwa izolacyjna odgrywa ważną rolę przy sprawnym działaniu paneli. Powinna być wykonana przynajmniej z standardowych materiałów w tego typu urządzeniach.

Ważne, aby podzespoły współgrały z resztą elementów. Nie jest to prosta konstrukcja, więc wszystko musi się zgadzać, tak aby cały zestaw działał sprawnie. Najlepiej, żeby specjaliści odpowiedzialni za montaż zajęli się także kompletacją i sprawdzeniem wszystkich elementów.

Cena i nie tylko

Wydawać się może, że skoro paneli fotowoltaicznych w sprzedaży jest wiele, to i cena będzie podobna. Nic bardziej mylnego. Zauważyć można spore różnice w cenach za wręcz identyczne produkty. Marża narzucana przez sprzedawców nie raz jest znacząco widoczna. Jeżeli chodzi o cenę, trzeba dokładnie wiedzieć, co się kupuje. Podana cena może być atrakcyjna na pierwszy rzut oka, ale może być tylko sztuczką sprzedażową. W cenie może nie znaleźć się parę niezbędnych elementów do działania paneli słonecznych. Należy uważać, by nie pomylić się przy doborze paneli względem mocy. I tak, by panel słoneczny 100w nie pomylić z panelem większej mocy.

Gdzie znaleźć solidne panele słoneczne?

Nie jest łatwo odnaleźć się w gąszczu ofert na stronach internetowych. Nie wszystkie strony oferują panele fotowoltaiczne a jedynie podzespoły czy choćby elementy dodatkowe. Jedną ze stron, która ma w swojej ofercie panel słoneczny 100w, który jest wykonany, z wysokogatunkowych ogniw monokrystalicznych jest ekowolt.pl     

Dodatkowo w ofercie znaleźć można zestawy solarne off grid i wiele więcej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?