Grzeczny pies? – Z nami się to uda!

Niemal każde małe dziecko marzy o psie lub kocie, malutkiej słodziutkiej kuleczce. Ulegając naszym pociechom, ale również i swoim marzeniom, decydujemy się na adopcje lub kupno czworonoga. Bywa, że nasze oczekiwania co do miłych, grzecznych, lojalnych futrzanych przyjaciół, pękają jak bańka mydlana, gdy nasz zwierzak zaczyna sprawiać problemy.

Pierwsze zwykle pojawiają się w wieku szczenięcym:

– gryzienie kabli, mebli czy butów,

– załatwianie potrzeb fizjologicznych w domu,

– brak posłuszeństwa poza domem.

Jednak, bywa i tak że z początku miły i fajny piesek, czy kotek, gdy dorośnie zaczyna przejawiać agresję lub inne niepożądane zachowania.

I co dalej?

Pytanie to nasuwa się właścicielom posiadającym zwierzęta z problemami. Czy można coś z tym zrobić? Czy już zawsze będzie taki niegrzeczny?

Otóż okazuje się, że są ludzie którzy specjalizują się w pomocy w takich wypadkach. Gdy wykluczymy, ewentualne problemy zdrowotne, po konsultacji z weterynarzem, to kolejnym krokiem jest zwrócenie się do specjalisty od szkolenia zwierząt.

Szkolenie dla zwierząt, czy to się sprawdzi?

Oczywiście, że tak!! Szkolenia dla zwierząt  jedną z najskuteczniejszych metod zapanowania nad naszymi futrzakami.

Obecnie rynek oferuje różne formy szkolenia i pomocy właścicielom problematycznych zwierząt.

W szkoleniu możemy skupić się na:

– nauce chodzenia na luźnej smyczy,

– nauce przywoływania,

– konsultacjach behawioralnych, pozwalających zrozumieć naganne zachowania zwierzęcia.

Oprócz szkoleń mających na celu „poprawić” naszego czworonoga możemy również skorzystać z pomocy przy wyborze rasy jaka najbardziej będzie odpowiednia w stosunku do naszego trybu życia. Możemy również skorzystać z nauki wykonywania komend, sztuczek czy psich sportów.

Szkolenia, a zwierzęta po przejściach

Nie możemy pominąć kwestii zwierzaków, które mają za sobą niezbyt dobre doświadczenia w kontakcie z człowiekiem. Osoby prowadzące szkolenia dla zwierząt bardzo często specjalizują się również w pomocy takim przypadkom.

Ściśle pracują z psem lub kotem, próbując dogłębnie, poznać przyczynę aktualnego stanu zdrowia. Jest to bardzo trudna i żmudna praca, polegająca na stopniowym, ponowny oswajaniu zwierzęcia,  jednak lata doświadczeń pokazują, że każdy zwierzak nawet ten najmniej rokujący zasługuje na drugą szansę.

Gdzie po pomoc?

Osoby zajmujące się szkoleniem zwierząt są w całej Polsce. Należy jednak korzystać ze sprawdzonych źródeł ze względu na bezpieczeństwo swoje i swojego podopiecznego. Zajęcia mogą być prowadzone indywidualnie lub grupowo w zależności od potrzeb.

W przypadku jakichkolwiek zachowań zwierzęcia, budzących wątpliwości, warto się skonsultować by życie z naszym pupilem było takie jakie sobie wymarzyliśmy, zapraszając go do wspólnego życia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?