W jaki tani sprzęt sportowy zainwestować

Jeśli chcesz zbudować swoją domową siłownie, ale dopiero zaczynasz lub nie dysponujesz dużym budżetem to nic strasznego. W sieci jest pełno sprzętu sportowego za grosze, na którym jesteś w stanie zbudować sylwetkę swoich marzeń. Co więcej większość z nich nie zajmuje dużo miejsca i nie muszą być położone w jednym statycznym miejscu. Można je zwijać, chować, przenosić i zabierać tam, gdzie się udajemy. Taki komfort pozwala nam również ćwiczyć na świeżym powietrzu.

Jaki tani sprzęt sportowy warto zakupić?

Podstawowym sprzętem sportowym do ćwiczeń z wykorzystaniem własnej masy ciała, które trzeba robić, gdy nie mamy pod ręką sprzętu jest mata lub karimata. Pozwalają one swobodnie wykonywać ćwiczenia, leżąc, siedząc czy kucając na ziemi. Od teraz zimna lub brudna podłoga nie będzie przeszkadzać podczas ćwiczeń. Co więcej mate możemy rozłożyć na zewnątrz po znalezieniu równej powierzchni co pozwala cieszyć się treningiem na łonie natury. Partią ćwiczoną na matach oraz karimatach jest najczęściej brzuch. Większość ćwiczeń na brzuch wykonywanych jest w pozycji leżącej lub półsiedzącej np. plank również nazywany deską. Polega on na przyjęciu pozycji, jakby do pompki jednak zamiast opierać się na dłoniach utrzymujemy nasz ciężar na przedramionach. Musimy spiąć brzuch oraz pośladki i wytrzymać w takiej pozycji jak najdłużej. Innym dobrym ćwiczeniem na brzuch są tak zwane russian twisty. Polegają one na usadowieniu się na pośladkach z nogami w górze, następnie wykonuję się energiczne ruchy w prawo i w lewo dokładnie, tak aby tułów i nogi były po przeciwnych stronach, to znaczy, gdy nogi są na prawo tułów obraca się w lewo i tak energicznie na zmianę.

Zobacz przykładowy sklep sportowy online: https://sport-blast.pl/ – ze sprzętem sportowym do stworzenia domowej siłowni.

A jaki tani sprzęt sportowy pozwoli rozwijać ręce oraz plecy?

Najlepszym tanim sprzętem sportowym do rozwijania rąk oraz pleców jest drążek montowany najczęściej na futrynach od drzwi, choć są również modele montowane do ściany. Jest on bardzo prosty w montażu i nie zajmuje praktycznie w ogóle miejsca. Drążek mimo banalnej konstrukcji może posłużyć jako zaawansowane ćwiczenie na plecy czy ręce. Dodatkowo jest wiele sposobów korzystanie z niego. W zależności od tego, jak rozstawimy ręce, czy z jaką intensywnością, czy siłą będzie robili podciągnięcia zmienia się jego działanie. Na drążku łatwo jest zacząć naukę różnych technik kalistenicznych z racji, iż masa ćwiczeń w kalistenice opiera się na wzniosach i przeróżnych wariacjach na ich temat. Podsumowując drążek to świetny i tani sprzęt zapewniający dobry rozwój mięśni i idealny, aby zacząć budować swoją tkankę mięśniową.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?