Niezależny doradca kredytowy – Warszawa jest idealnym miejscem na skorzystanie z usług podmiotów tego typu

Większość z nas w ten czy inny sposób korzysta z usług finansowych. Chociaż dominującą pozycję na ich rynku w dalszym ciągu zajmują banki i SKOK-i, to coraz częściej nasi rodacy wybierają ofertę niewielkich, niezależnych firm, pośredniczących w sprzedaży usług tej branży. Wśród miast, w których coraz częściej sprzedawcą pożyczki jest niezależny doradca kredytowy Warszawa jest na jednej z czołowych pozycji. Jakie są tego przyczyny?

Kim jest niezależny doradca kredytowy?

Warto na początek wyjaśnić sobie, jakie są różnice pomiędzy doradcą kredytowym, pracującym w niewielkiej firmie, a pracownikiem wielkiej instytucji finansowej, oferującej podobne produkty. Przede wszystkim podmiot pośredniczący ma do dyspozycji znacznie więcej produktów niż każdy z osobna bank czy SKOK. Dzięki dobrej orientacji na rynku finansowym pracownicy firm doradczych mogą więc znacznie skuteczniej dobierać rozwiązania, dopasowane do potrzeb klienta. Ważne jest również to, że sprzedawca, zatrudniony w banku, ma do swej dyspozycji jedynie produkty macierzystej instytucji finansowej, a jego odpowiednik z firmy doradztwa finansowego może zaoferować każdy praktycznie dostępny na rynku kredyt.

Niezależny doradca kredytowy – Warszawa i okolice

Wśród podmiotów, takich jak niezależny doradca kredytowy Warszawa cieszy się przy tym szczególną popularnością. Jest to spowodowane z jednej strony dużym potencjałem tego rynku, związanym z wysoką liczbą mieszkańców aglomeracji oraz ich stosunkowo wysokimi zarobkami, z drugiej natomiast – koniecznością dopasowania produktów finansowych do konkretnych, niekiedy bardzo wysokich wymagań klientów. Doradcy finansowi działają często nieszablonowo, oferując rozwiązania elastyczne i nietypowe, nie mieszczące się w ramach standardowych procedur wielkich instytucji finansowych, są wiec w stanie sprostać wygórowanym oczekiwaniom mieszkańców stolicy.

Niezależny doradca kredytowy – zakres usług

Wśród miast, oferujących dobre warunki dla podmiotów, takich jak niezależny doradca kredytowy Warszawa jest więc na jednej z czołowych pozycji w naszym kraju, lecz jaki jest zakres usług firm tego typu? Oczywiście występują znaczące różnice w ich ofercie, można w niej jednak zwykle znaleźć:

  • kredyty hipoteczne,
  • kredyty i pożyczki na na dowolny cel, oferowane klientom indywidualnym,
  • kredyty firmowe (inwestycyjne i obrotowe),
  • kredyty dla rolników.

Doradcy kredytowi, zatrudnieni przez niezależne podmioty, służą swoją radą oraz pomocą w trakcie całego procesu kredytowego, a w wielu wypadkach są w stanie zaoferować również usługi dodatkowe, takie jak tworzenie biznesplanów lub pomoc w usunięciu niekorzystnych dla klienta wpisów z baz danych, takich jak BIK.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?