Jak wejść w świat kitesurfingu?

Żeby zacząć uprawiać kitesurfing powinieneś wybrać odpowiednią szkołę kitesurfingu z licencją PZKite lub IKO. Aby uprawiać kitesurfing potrzebujesz między innymi latawiec (kite) bar z linkami, strój a więc neopren precyzując piankę neoprenową, trapez, kask, kamizelkę wypornościową, leash. Jeśli już wybrałeś sprzęt odpowiedni do siły wiatru, twojej wagi i umiejętności to najwyższy czas aby wybrać instruktora, który pomoże Ci w twoim progresie. Kitesurfing to wykorzystywanie wiatru do uprawiania kitesurfingu a więc pływania za latawcem po wodzie, ale to o wiele więcej podróże i można by napisać styl życia. Kitesurfing każdego roku zyskuje na popularności, weźmy pod uwagę fakt, że w 2024 będzie to sport olimpijski.  To jest nasz przewodnik, jak dostać się do kitesurfingu. Dowiesz się, dlaczego jest to tak dobre, jak zacząć i uzyskać kilka najlepszych wskazówek od nas, aby dać ci przewagę na starcie.

Co jest takiego dobrego w kitesurfingu? 

Istnieje wiele powodów, dla których kitesurfing staje się tak popularny. Mógłby to być cały blog sam w sobie, ale oto podsumowanie dlaczego to robimy:

Niesamowicie dobra zabawa – kursy kitesurfingowe w Jastarni

To jest naszym zdaniem najważniejsza część robienia czegokolwiek. Wyścigi po wodzie, nauka nowych trików i dobra zabawa z przyjaciółmi sprawiają, że kitesurfing nie ma sobie równych. Ale to nie jest tylko zabawowy sport, wokół niego zbudowany jest cały styl życia, więc w końcu będziesz miał tyle samo możliwości poza wodą. Kursy kitesurfingowe i Szkoła kitesurfingu w Jastarni pomogą Ci cieszyć się z każdej chwili spędzonej na wodzie. 

Pokonuje siłownię i jest dobry dla ogólnego stanu zdrowia

Możesz być kitesurferem, nie będąc zbyt wysportowanym, ale jest to świetny trening. Jak bardzo trening zależy od tego, jak intensywny jest wiatr i warunki na wodzie. Zależy też od tego, jak agresywnie lubisz pływać. Jest to bardziej trening mięśni niż aerobik, ponieważ koncentruje się na abs, dolnej części pleców, quady i łydki.

Wychodząc na świeże powietrze jest dobre dla nas, ale kitesurfing ma dodatkowe korzyści dla zdrowia fizycznego. Dodatkowo, kursy kitesurfingowe w Jastarni pozwolą Ci stawać się coraz lepszym w tym co robisz. Twój rdzeń dostaje dobry trening, który poprawia równowagę i stabilność. Na pewno będziesz w stanie poczuć spalanie w swoim abs rano po pierwszym dniu kitesurfingu.

Kitesurfing jest świetny dla Twojego zdrowia psychicznego

Podczas kitesurfingu, doświadczasz sił natury, co jest zaskakująco relaksujące. Fakt, że koncentrujesz się na jak najlepszym wykorzystaniu czasu spędzonego na wodzie, pomaga zapomnieć o stresie związanym z pracą i codziennym życiem. Po prostu nie masz czasu, aby martwić się o nic innego, podczas gdy “szybujesz po wodzie”.

Uwalnianie adrenaliny i endorfin podczas kitesurfingu będzie miał uśmiechnięty od ucha do ucha. Nawet jeśli warunki nie są świetne, skończysz sesję kitesurfingu bardzo szczęśliwy, zwłaszcza, gdy idziesz na satysfakcjonujące piwo po wszystkim.

Wprowadza Cię w nowe doświadczenia

Od małych rzeczy, takich jak przybicie prostego triku na początku, po epickie wyprawy w nowe miejsca, kursy kitesurfingowe w Jastarni poszerzają Twoje horyzonty. Miejsca, które odwiedzisz i ludzie, których spotkasz, zmienią Twoje życie na lepsze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?