Skuteczna metoda tomatisa

Metoda Tomatisa to dobra metoda pomocna w opanowaniu dźwięków. Dzięki niej osoby z opóźnionym rozwojem mowy mogą szybciej opanować mowę. Rytm języka to połączenie akcentów tonicznych oraz długich samogłosek. Świadomość fonologiczna pozwala posługiwać się dźwiękami. Dzięki temu można doskonale mówić, wydawać dźwięki i spokojnie radzić sobie z komunikacją. Metoda jest odpowiednia dla osób w każdym wieku, ma zastosowanie dla dzieci, osób w średnim wieku oraz seniorów. 

Skuteczna metoda Tomatisa

Metoda Tomatisa pozwala łatwiej odbierać podstawowe dźwięki mowy ludzkiej. Dzięki tej metodzie dzieci z zaburzeniami mowy mogą o wiele łatwiej porozumiewać się z innymi. Metoda doskonale działa na struktury podkorowe w mózgu oraz części kory mózgowej. Układ limbiczny także odbiera takie sygnały, a rolą tego układu jest sterowanie emocjami, pamięcią oraz uczeniem się. Metoda Tomatisa reguluje emocje, pomaga w redukowaniu stanów depresyjnych oraz lękowych. Zatem kompleksowość tej metody jest jej największą zaletą. Dzięki takiemu sposobowi można wspomagać dzieci chore na autyzm. Oddziałuje na neurony i sprawia, że mózg rozpoznaje regularność rządzącą zmianami. Dzięki Tomatisowi także osoby cierpiące na zespół Aspergera czy zespół Downa mogą o wiele lepiej się porozumiewać. Skuteczność rozmawiania jest wysoka, a niejedna osoba znacznie skuteczniej radzi sobie w życiu. Terapeuci używają tej metody jako uzupełniającej. Na pewno warto spróbować zaprzyjaźnić się z taką metodą. Śpiewacy oraz osoby uczące się języków obcych mogą znakomicie sobie radzić dzięki tej metodzie. Lepiej się słyszą i znakomicie mogą spełniać swoje pasje. Przyswojenie języka staje się łatwe, ponieważ prawidłowo przyswaja się rytm danego języka. Rytm sprawia, że doskonale uczy się słownictwa, składni oraz gramatyki. Badanie metody przeprowadziło kilka uniwersytetów i potwierdziło jej efekty. Jest to jednak sposób pedagogiczny, a nie medyczny. Jeśli dana osoba cierpi na poważne problemy medyczne to może stosować metodę Tomatisa wspierająco, a nie jako sposób leczenia. Nie jest to bowiem metoda medyczna.

Podsumowując, poznanie i stosowanie metody Tomatisa może być sposobem na uczenie się języka obcego oraz zmaganie się z chorobą czy też wsparcie kariery niejednego śpiewaka. Warto zatem poznać dokładnie taką metodę, nauczyć się jej i stosować jako sposób pedagogiczny dla każdej osoby, która ma zamiar pomagać innym w sprawnym mówieniu w języku ojczystym czy językach obcych. Jest to twórcza metoda, godna uwagi oraz regularnego stosowania.

Więcej informacji na stronie: metodatomatisa.com

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?