Zakład pogrzebowy. Jak dokonać właściwego wyboru?

Usługi realizowane przez zakład pogrzebowy są o tyle specyficzne, że korzystamy z nich w chwilach dramatycznych, kiedy tracimy bliską osobę. Z racji na stan emocjonalny, w jakim możemy się znajdować, nie zawsze możemy być w pełni skupieni i podejmować do końca świadome decyzje. Warto, więc znaleźć taki zakład pogrzebowy, który realizuje usługi w sposób profesjonalny, rzetelnie i taktownie podchodząc do całej ceremonii pochówku, również z fazą wstępną, oprawą estetyczną, , gwarantując usługobiorcy wykonanie od A do Z, tak by ten mógł w spokoju i z pełnym zaufaniem oddać się ostatniemu pożegnaniu.

Dobry zakład pogrzebowy

Na rynku dostępnych jest tysiące zakładów pogrzebowych. We wsiach, czy małych miejscowościach jest często więcej niż jeden, a w dużych miastach bywa ich kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt. Konkurencja jest zatem spora, więc i adekwatne mogą być też oczekiwania. Kiedy nie mamy nieograniczonych zasobów pieniężnych warto jest kierować się zasadą stosunku ceny do jakości. Pomocne mogą być tu zwyczajnie fora, czy opinie z internetu, bo o ile mieszkając w mniejszej miejscowości często z opowieści wiemy, jaki zakład pogrzebowy jest godny zaufania, to mieszkając np w Warszawie warto zasięgnąć opinii z sieci.

Dokonując wyboru musimy przeanalizować na jakim zakresie usług nam zależy. Głównymi usługami świadczonymi przez domy pogrzebowe są dwie formy ceremonii: pogrzeb tradycyjny lub z kremacją. Niezbędnymi usługami, które znajdują się w ofercie każdego zakładu pogrzebowego są usługi podstawowe. Zalicza się do nich przede wszystkim odbiór i przewóz ciała osoby zmarłej ze wskazanego miejsca do zakładu. Niezbędny jest wynajem chłodni służącej do przechowywania ciała, aż do czasu pogrzebu. Zakłady pogrzebowe w ramach usług podstawowych zapewniają również przygotowanie ciała do pogrzebu lub kremacji, które polega na wykonaniu podstawowych zabiegów kosmetycznych, czyli goleniu w przypadku mężczyzny, czesaniu, myciu, makijażu w przypadku kobiety oraz ubieraniu osoby zmarłej. Często zakłady mają szeroką ofertę strojów do pochówku. Ostatnim elementem należącym do podstawowych czynności jest obsługa pochówku. Ta usługa wiąże się z zadbaniem o wszelkie formalności cmentarne, przygotowaniem urny lub trumny i jej przewozem karawanem na miejsce uroczystości pogrzebowej. Wybieramy także czy pogrzeb ma być duchowny, czy świecki i zakład pogrzebowy dostosowuje ofertę pod nasze oczekiwania.

Transport zwłok do kościoła

Od zakładu pogrzebowego możemy też wynająć kaplicę, w której odbywa się wystawienie zwłok lub urny. Wyborem takiej kaplicy możemy kierować się biorąc pod uwagę odległość od kościoła, czy cmentarza, bądź po po prostu własnym gustem sprawdzając, czy odpowiada nam wystrój wnętrza takiej kaplicy, bądź komfortem jaki może być zagwarantowany żałobnikom. Zależnie od tego, czy chcemy urządzić pogrzeb bardziej wystawny, czy skromny dobieramy oprawę estetyczną, kwiaty, świece, muzykę. Są i takie zakłady pogrzebowe, które realizują dosłownie wszystkie, nawet i dziwaczne życzenia rodziny zmarłego.

Firmy te posiadają zazwyczaj także bogatą ofertę handlową. Możemy się tam zaopatrzyć w znicze, wieńce , kwiaty i inne akcesoria pogrzebowe, urny, trumny, krzyże, tabliczki. Od zakładu otrzymujemy również klepsydry do wypisania informujące o śmierci oraz dacie, godzinie i miejscu ceremonii ostatniego pożegnania. Niektóre zakłady pogrzebowe oferują usługę zagranicznego przewozu zwłok, co w przypadku kiedy jesteśmy zmuszeni skorzystać z takiej właśnie usługi przyczynia się do wyboru danego zakładu. Niektóre z firm pogrzebowych oferują obsługę onilne, gdzie przez internet załatwiamy wszystkie formalności, precyzujemy oczekiwania, dokonujemy wyboru akcesoriów, a także otrzymujemy kosztorys i dokonujemy wpłaty. Niektóre z zakładów również zajmują się formalnościami z Zus-em , pomagają uzyskać zasiłek pogrzebowy. Więcej informacji pod adresem domypogrzebowe.org, sprawdź teraz.

Podsumowując. Oferta zakładów pogrzebowych jest bardzo szeroka. Dokonując dobrego wyboru możemy spokojnie oddać się celebrowaniu ostatniego pożegnania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?