Nadszedł ten czas. Twoje dziecko idzie do zerówki.

Nadszedł ten czas. Twoje dziecko niebawem zacznie stawiać swoje pierwsze kroki na drodze ku swojej szkolnej edukacji. A przecież jeszcze jakby wczoraj zaczynało raczkować, czy próbowało sklecić podstawowe słowa. Pierwsze dni dziecka w przedszkolu, np. po dłuższej wakacyjnej przerwie, to duże przeżycie dla malucha. Warto więc chyba zadbać o to co powinno znajdować się w wyprawce Twojego dziecka? Jeśli Twoja odpowiedź brzmi twierdząco to jesteś we właściwym miejscu.

W Twojej głowie kłębi się pewnie milion pytań typu: Jaki plecak kupić? No, a mazaki potrzebne? Bloki? Techniczne czy rysunkowe? Czy wziąć ręcznik? Co ja mam w ogóle spakować?
Więc jak powinna wyglądać standardowa wyprawka? Na te i inne pytania postaram się zaraz odpowiedzieć.

1. Zacznijmy od plecaka. Prawdą jest że bez plecaka w przedszkolu można się obejść. Zamiast niego może wystarczyć woreczek w którym Twoje dziecko będzie mogło schować buty, czy ubrania na zmianę. Jednak zakup plecaka ma swoje plusy. Można w nim pomieścić o wiele więcej rzeczy, gdyby tylko zaszła taka potrzeba. Jeśli już zdecydujemy się na jego zakup warto pamiętać by jego tylna część była twarda dla dobra pleców dziecka.

2. Przybory szkolne i papiernicze które mogą być przydatne:
– ołówek,
– gumka do ścierania,
– blok rysunkowy i techniczny,
– klej do papieru,
– mazaki,
– kredki świecowe i ołówkowe,
– zeszyty,
– temperówka,
– farby plakatowe i akwarele,
– kubek na wodę do farb,
– pędzelki do malowania,
– plastelina,
– patyczki do liczenia,
– kolorowa bibuła,
– teczka biurowa na prace plastyczne,
– piórnik,
– nożyczki,
– wycinanki,
– kolorowanki.

3. Warto też pamiętać o przyborach do higieny osobistej. Przydatna tutaj będzie szczoteczka do zębów, pasta oraz kubek, tęcznik do rąk, czy mydło.

4. Odzież to już ostatni punkt na liście. Zacznijmy więc od obuwia które powinno być wygodne i mocne, co pozwoli zaoszczędzić czas i koszty na zakup nowego obuwia wraz z jego wzrostem. Najlepszym rozwiązaniem są kapcie danielki, które nie tylko dbają o zdrowe stopy dzieci ale są zrobione z atestowanych skór, które nie powodują uczuleń. Następnym zakupem będzie worek na buty. Na czas leżakowania przydatna okażę się piżama. Natomiast gdy dziecko będzie spędzać czas bardziej aktywnie przyda mu się strój do ćwiczeń gimnastycznych (koszulka i spodenki lub dres). Dobrym rozwiązaniem będzie ubranko na zmianę na wypadek ubrudzenia. Spytacie: ,,I co jeszcze?” Myślę że pozytywne nastawienie i wsparcie dla dziecka w zupełności wystarczą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?