Czy warto założyć swój blog o odchudzaniu?

W czasach gdy z okładek gazet spoglądają szczupłe osoby, na wybiegach znanych projektantów chodzą tylko modelki w rozmiarze 32, ciężko jest znaleźć osobę, która nigdy nie myślała o zgubieniu kilku kilogramów. Może o tym świadczyć na przykład ilość siłowni i fitness clubów, które są oblegane przez chcących poprawić swoją sylwetkę mężczyzn i kobiety marzące o tym, aby zmieścić się w sukienkę sprzed kilku lat. W każdym z takich miejsc można oprócz ćwiczeń skorzystać z porad profesjonalistów, na przykład trenerów personalnych lub dietetyków. Można tam kupić też suplementy diety albo zamówić catering dietetyczny dostosowany do naszej aktywności fizycznej. Praktycznie cała droga do uzyskania upragnionej wagi jest podana na talerzu.

Jak jednak zmobilizować się, aby ćwiczenia były wykonywane systematycznie a dieta przestrzegana codziennie? Silna wola nie u wszystkich jest bardzo mocnym aspektem. Czasami niezawodnie sprawdza się blog o odchudzaniu. Osoby, które chcą poprawić jakość swojego życia, zgubić kilka kilogramów, są na początku bardzo zdeterminowane, a potem zapał trochę mija i pojawia się kryzys.

pexels-photo-27341

Blog o odchudzaniu może w tym pomóc, ponieważ nie będziemy odchudzać się sami. Przelewając swoje myśli na ekran komputera, dzieląc się nimi z innymi internautami, obserwując swoje postępy, cały proces wydaje się być łatwiejszy. Dodatkowo na blogu można zamieszczać zdjęcia i porównywać jak zmienia się ciało w trakcie całego odchudzania. Motywujące mogą być komentarze czytających i śledzących nasze wpisy odwiedzających. Niestety takie komentarze mogą być też negatywne, więc do tego tematu trzeba podchodzić bardzo delikatnie. Najważniejszym jest postawienie sobie małych celów, które należy osiągać podczas dążąc do tego najważniejszego celu, czyli uzyskaniu upragnionej wagi. Małymi celami może być na przykład zgubienie 5 kilogramów podczas tygodniowego ważenia lub wypicie 10 litrów wody w 4 dni. Każdy z takich małych kroków przybliża do głównego celu i dodatkowo motywuje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?