Nadzieja na lepszą sylwetkę

Bez względu na własne przekonania i porę roku, każdy marzy o tym, aby wyglądać pięknie, a już na pewno znacznie lepiej niż dotychczas. Zwłaszcza jeśli waga ciała wzrasta, a ma to charakter ciągły i okazuje się, że trudno jest ten proces zatrzymać. Może to być przyczyna choroby, a także złego odżywiania się i nie stosowania zaleceń dotyczących zwiększonego ruchu.

Jak nauczyć się ćwiczyć przy okazji

Bardzo często problem braku odpowiedniej ilości ruchu, jest nie tylko samo lenistwo, ale odczuwanie bariery nie do przebycia. Może to być na przykład złe doświadczenie spowodowane urazem fizycznym, albo brak uznania samego ćwiczenia, jako właściwe i konieczne dla poprawy sytuacji. Okazać się może, że osoba próbuje, zaczyna coś i nie powiela tego schematu, albo powiela go zbyt mało razy, byle jak i w pewnym momencie może uznawać za stratę czasu. Takie kryzysy pojawiają się zwłaszcza wtedy, kiedy nie ma należytych efektów, a waga utrzymuje się na tym samym poziomie. Wyrobienia w sobie nawyku ćwiczeń, niejako przy okazji, można się nauczyć, ale trzeba postępować według schematu.

kobieta-na-plazy

Chodzi o powtarzanie określonych działań i korzystanie z chwili. Wiele się mówi o tym, aby po każdym wstaniu z kanapy, krzesła, czy w jakimś celu spróbować wykonać kilka skłonów, podskoków, albo innych ćwiczeń. Ważne, aby na początku były one rozluźniające, a nie stanowiły zbyt forsownych, bo to może spowodować nadmierne naciągnięcie mięśni. Idąc na spacer, także można wykonać kilka dodatkowych ruchów, w czasie postoju. Ważne, aby przez cały dzień pić wymaganą ilość płynów niegazowanych, najlepiej wody dobrej jakości.

 efekty-diety

Walka o lepszą sylwetkę

To nie tylko walka o schudnięcie i zmniejszenie się wskaźnika na wadze, ale także o zdrowszy tryb życia oraz lepsze samopoczucie, mądrzejsze odżywianie, a także lepszego siebie. Dodatkowo stosować można tabletki na odchudzanie. Niezwykle ważne jest odpowiednie samozaparcie i dążenie do celu małymi krokami, ale konsekwentnie. Aby taki stan się utrzymał konieczne jest także zachowanie już raz wyrobionych nawyków, żeby nie uzyskać efektu jojo, który zdarza się osobom myślącym że już koniec pracy nad sobą i można powrócić do poprzednich nawyków.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?