Jak nie zwariować i zorganizować swój ślub i wesele

Dobre pytanie, odpowiedź jest prosta i zaskakująca, mieć dobry plan to klucz do sukcesu, który gwarantuje pełen sukces. Bez niego popadniemy w totalny chaos i mętlik, będziemy błądzić jak dzieci we mgle. Dlatego już na początku tej drogi, wykonajmy dobry plan. Pod wyrażeniem „dobry plan” mam na myśli taki, który jest dla nas wskazówką w trudnych chwilach zwątpienia i zagubienia. Taka lista porządkuje nasze życie w tym czasie, bo wiemy jaki krok powinien następować po sobie, co nam jeszcze zostało do załatwienia, ile czasu pozostało itd. Korzyści są nie do opisania, przekonacie się na własnej skórze, jak zaczniecie wszystko wykonywać. Kolejna ważna rzecz to zaangażowanie partnera w przygotowania przedślubne. Jedno jest pewne, sami w pojedynkę, nie jesteśmy w stanie wszystkiego doglądnąć, załatwić, zadecydować, zamiast na ślubny kobierzec, trafilibyśmy na oddział psychiatryczny. To zbyt wiele jak na jedną głowę, dlatego nawet nie próbujmy wykonywać to samodzielnie, bez pomocy osób trzecich. Porady od bliskich dają nam inną perspektywę patrzenia na daną rzecz, my powoli tracimy rozsądek w tym wszystkim.

Jak znaleźć idealnego fotografa ślubnego?

Kolejne pytanie i kolejna odpowiedź dziecinnie łatwa – Wyszukiwarka Google. Jest to miejsce, które jest pomocne na każdym etapie w życiu. Selekcjonuje wiedzę dostępną w Internecie pod kątem hasła, które wpiszemy. My wprowadzimy frazę „fotograf ślubny” i otrzymamy namiary na rankingowo najlepszych fachowców z naszego regionu. Pozostaje nam tylko podjąć decyzję i podpisać umowę.

Sprawy i zadania związane ze ślubem mogą przytłoczyć nawet największego stratega, który działa w pojedynkę, dlatego warto wtajemniczyć w nasz plan jeszcze kogoś. Podzielimy się obowiązkami, każdy będzie się zajmował czymś innym, dzięki czemu zyskamy sporo czasu. Najpierw warto sporządzić listę zadań, podzielić się nimi i gdy już jakieś wykonamy, odhaczamy je na liście. I tak sukcesywnie, krok za krokiem, dochodzimy do końca naszych przygotowań. Załatwiliśmy między innymi: ślub w kościele, wystrój kościoła, suknię dla panny młodej oraz dla druhen, wiązanki itd.

bridal-son-in-law-marriage-wedding-shoes

Wesele na głowie

Spraw typowo weselnych jest chyba więcej niż ślubnych, więc musimy zakasać rękawy i wziąć się za robotę. Na pierwszy ogień idą najważniejsze kwestie, myślę tu o wynajęciu sali weselnej na nasze przyjęcie. Ta decyzja jest kluczowa i priorytetowa, bez niej nie uda się nam całe przedsięwzięcie. Gdy już znajdziemy odpowiednią, spełniającą nasze oczekiwania, rezerwujemy ją jak najszybciej. Następne obowiązki to znalezienie muzykantów i dobrego kateringu. Na koniec zostawiam wisienkę na torcie, czyli fotografa ślubnego.

Fotograf w naszym dniu

Wybór musi paść na najlepszego fotografa w okolicy, nie ma innej opcji. Nie możemy oszczędzać w tym temacie, bo będzie to widać na zdjęciach, które są przecież pamiątką na długie lata. Najlepszych kandydatów znajdziemy poprzez wyszukiwarkę Google, która stwarza szereg możliwości ku temu. Obsługa jej jest dziecinnie łatwa, by poznać sylwetki fotografów, musimy tylko wpisać „fotografia ślubna Kielce” i już!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?