Zdobywanie szczytów Rumunii

Miłośnicy gór wiedzą, co to zdobywanie szczytów, to takie pasjonujące hobby. Polega ono na tym, żeby wspiąć się na wyznaczoną górę, w możliwie krótkim czasie, ale nie na czas. Bo góry bywają kapryśne i niebezpieczne. Chodzi więc bardziej o to, aby dany szczyt zdobić, a warunkiem aby to zostało uznane, jest znalezienie się na nim. Tam na górze następuje cała fala emocji, takich jak poczucie wyższości człowieka nad naturą, a także osobista satysfakcja z osiągnięcia zamierzonego celu. Taki cel, to znalezienie się na szczycie danej góry, pokonanie jej. Należy jednak uważać, aby nie spaść ze zbocza, zwłaszcza jeśli krawędzie skał są zbyt ostre, a ziemia na nich osadzona, bywa także śliska. Może się tak zdarzyć z powodu oblodzenia, zjawiska występującego w górach nawet latem, a także z powodu śliskich liści, traw albo odrobiny błota, jeśli akurat padało, albo słońce rozpuściło zalegającą zmarzlinę.

Interesujące miejsca

Niektóre miejsca na świecie są bardziej intrygujące od innych, gdyż stanowią dość ciekawy krajobraz. Na horyzoncie można zauważyć, takie budowle, jak zamki, niektóre z nich bardziej mroczne, a inne stanowiące niejako zabytkowe, aczkolwiek bardzo jasne i przestronne wnętrza. Wybierając się w góry Karpaty, znajdujące się częściowo w Rumuni, można przy okazji odwiedzić, także inne miejsca, takie jak park dinozaurów, czy zamek słynnego władcy, uznanego po śmierci za najsłynniejszego wampira wszech czasów, czyli Drakulę.

gory-transylvania

Zdobywając szczyty

Wyznaczając sobie określone zadania do wykonania, takie jak zdobycie określonych szczytów, można napotkać liczne trudności. Droga na szczyt bywa kręta, a także niebezpieczna. W górach zmienia się ciśnienie atmosfery, co może się okazać odczuwalne dla nieprzyzwyczajonych, a także chorujących na choroby serca, albo mających inne schorzenia. O zabraniu ze sobą aparatu do zdjęć, chyba nie trzeba nikomu przypominać, ale jeśli już by się zdarzyło, można z braku laku użyć, tego z telefonu, zawsze to jakaś pamiątka z wycieczki do Rumunii. Jak podobał Ci się ten wpisy? Czy był dla Ciebie interesujący? Na to i inne pytania odpowiedz w komentarzu na dole.

Jedna myśl na temat “Zdobywanie szczytów Rumunii

  1. Ostatnio uderzyłam do Rumunii na Narty, było tam niesamowicie fajnie. Zamierzam się właśnie wybrać z jakimś biurem podróży i przewodnikiem na taką wycieczkę i pozwiedzać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Why ask?